Moje maminka je nej

18.04.2018 10:12

Další knížka pro první čtení z dílny Evy Horákové a Venduly Hegerové Moje maminka je nej je na světě. Vychází ze zásad genetické metody výuky čtení, pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od pohádek složených pouze z jednoslabičných slov, přes dvouslabičné, až k těm těžším. Hlavními hrdiny jsou zvířátka.

S prvními knížkami z této řady jsem se setkala před několika lety, když můj syn začal chodit do první třídy. Na konferenci Dyskorunka, která se koná vždy v listopadu, jsem tehdy koupila knížku Zvířátka. A syn hned přečetl první pohádku Myš Bob, ještě neuměl všechna písmenka.  Tato pohádka je totiž lehká, písmena a slova se pořád opakují a navíc je vtipná.  A stejná situace se opakovala o tři roky později, když byla v první třídě dcera. Taky v listopadu přečetla sama pohádku Myš Bob a byla šťastná.

S chutí a nostalgií jsem se začetla do novinky z Portálu

HROCH BEN

BYL DEN JAK SEN. HROCH BEN ŠEL VEN, KDYŽ BYL TEN DEN JAK SEN. VZAL SI MÍČ A ŠEL.

 ... a moje děti, i když jsou už velcí čtenáři, si ji s nadšením prohlédly taky.

 

Mezitím jsme se seznámily s ilustrátorkou Vendulkou Hegerovou, vídáme se na veletrhu Svět knihy, byli jsme spolu (s dětmi a psem) na prázdninovém výletě ve Vysokém Mýtě. Je to pokaždé moc milé setkání. A když Vendulku nevidíme, máme doma celou řadu knížek, které svým nezaměnitelným stylem ilustrovala, a můžeme si v nich listovat.

Eva Horáková je učitelka na 1. stupni. V nakladatelství Portál vyšly její knížky Zvířátka, Svět hraček a her, Pohádkový svět, Pohádky pro všední den, Do pohádky se zvířátky.

Vendula Hegerová je známá ilustrátorka knih pro předškolní děti.

 

www.portal.cz

 

 

 

 

Jako ocenění kvality stránek Národni knihovnou ČR zařadila NK webové stránky Pohádky pro společné čtení do svého katalogu a České národní bibliografie.

Kontakt

Mgr. Alena Vorlíčková www.alenavorlickova.cz spolecnecteni@gmail.com