Předvánoční čas s Vílími kouzly

16.11.2019 16:32

Světový den dětské knihy my v Pohádkách pro společné čtení oslavíme letos stylově - slavnostním přivítáním nové pohádkové knížky Vílí kouzla mezi čtenáři.

Křest na odborné konferenci a prodejní výstavě Dyskorunka

Na Dyskorunce jsme prezentovali nové publikace od roku 2011 už několikrát. Na té letošní spolu s hlavní pořadatelkou a odbornou lektorkou Pohádek pro společné čtení doc. Lenkou Krejčovou s radostí představíme Vílí kouzla.

Mottem konference je verš Jiřího Žáčka „Chcete zmoudřet? Můj ty světe – otevřete knížku – čtěte!“ 

Výstava a konference se konají 28. 11. 2019 od 9.00 do 16.30 (výstava od 8.00 do 17.00)

na adrese Karlínské náměstí 7, Praha 8 (Karlínské spektrum – DDM hl. m. Prahy).

DYSKORUNKA je tradičně věnována žákům se specifickými poruchami učení a chování. Učitelé i rodiče zde naleznou inspiraci také pro každodenní práci i pro zábavné učení se žáky všech věkových kategorií, bez ohledu na jejich speciální potřeby.

Výstava se každoročně zaměřuje na prezentaci a prodej publikací, pomůcek a počítačových programů pro předškolní přípravu, pro výuku na 1. a 2. stupni základních škol i pro střední školy.

Součástí celé akce je rovněž odborná konference akreditovaná MŠMT ČR věnovaná vzdělávání dětí, žáků a studentů se specifickými poruchami učení. V průběhu přednášek, seminářů a dílen budou představeny aktuální trendy ve vzdělávání, nově vzniklé metody, pomůcky, pracovní listy i učebnice pro uvedenou cílovou skupinu. Konference bude zahájena slavnostním křtem publikací se související tematikou za přítomnosti autorů.

Pohádkové dílny ve školách

Den dětské knihy oslavíme taky s dětmi v pohádkových dílnách ve školách. 27. 11. v Poličce a 2. 12. letos podruhé v malotřídce v Makově. 

A  v předvánočním čase budeme pokračovat, během adventu nás čeká několik dalších akcí, na které se moc těšíme.

Křest Vílích kouzel v Květné Zahradě

V pátek 13. prosince se sejdeme v zajímavém prostředí na statku Květná Zahrada, kde jsem v zimě konzultovala vydání knížky s lektorkami kurzu Rozvíjím svůj svět (a ještě vůbec nebylo jasné, že knížka vyjde). Sejdeme se s podporovateli a přáteli a knížku společně pokřtíme.

Vánoční jarmark v Litomyšli

Hned o víkendu 14. - 15. 12. se vypravíme do Litomyšle na Zámecké návrší, kde budeme dva dny nabízet Pohádky pro společné čtení na vánočním jarmarku Kreativ. Připravujeme i dílničky pro děti.

Těšíme se na setkání!

Pokud to máte daleko, Vílí kouzla můžete zakoupit na stránce Vílí kouzla.

 

 

 

Jako ocenění kvality stránek Národni knihovnou ČR zařadila NK webové stránky Pohádky pro společné čtení do svého katalogu a České národní bibliografie.

Kontakt

Mgr. Alena Vorlíčková www.alenavorlickova.cz spolecnecteni@gmail.com