Slavnostní léto s Pohádkami pro společné čtení

16.09.2016 10:18

Prázdniny jsou už pár dní za námi a léto už pomalu taky končí. Možná to vypadá, že se u Pohádek pro společné čtení nic nedělo, ale opak je pravdou. Slavili jsme 5 let od vzniku projektu, jak se dalo a s těmi, kteří nás mají rádi.

 

Svět knihy 2016

Největší událostí roku pro nás je už tradičně knižní veletrh Svět knihy v Praze. Díky partnerství s kampaní Rosteme s knihou máme možnost uspořádat program pro naše fanoušky. Letos jsme chtěly, my členky našeho pohádkového týmu, oslavit naše výročí a jsme rády, že se celá akce se velmi vydařila. Děkujeme našim fanouškům a přátelům, že se přišli podívat, a dětem, že se zapojily do putování labyrintem za princeznou. Šmrnc celé akci dodala moderátorka Klára Kašparová z Městské kninovny v Poličce, s níž velmi úzce spolupracujeme. Přišli se podívat přátelé a další partneři - novinářka Dagmar Edith Holá s dětmi, ilustrátorka Vendula Hegerová a spisovatelka a nakladatelka Hanka Jelínková, nakladatel naší pohádkové sbírky Kouzelná zahrada Radek Novák, nejvěrnější fanoušci Benešovi... Vyhlásili jsme slavnostně vítěze velké narozeninové soutěže a ceny osobně předala obchodní ředitelka Nakladatelství Brána, paní Hedvika Mojžíšová.
 
 

Seminář v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně

Součástí odborného semináře pro knihovníky Zlínského kraje o dyslexii bylo také přdstavení našeho projektu Pohádky pro společné čtení s ukázkou publikacích vhodných pro nácvik čtení také s dětmi, které čtení trápí.
 

Týden čtení dětem

Týden čtení dětem jsme ani letos nevynechali. Ve svitavském parku u knihobudky jsme v rámci pohádkové dílny, pořádané Městskou knihovnou ve Svitavách oslavili s malými čtenáři naše výročí, vyhlásili vítěze soutěže, přečetli si pohádku a zahráli si na víly a vodníky.
 
 
 

Zahradní slavnost na slovinské ambasádě

Na začátku června zcela nečekaně přišlo přes Facebook pozvání na oslavy 25. výročí vzniku Slovinska jako poděkování za přiblížení slovinské lidové slovesnosti českému čtenáři. 

Přednáška v Městské knihovně Praha

Po odborné akci ve Zlíně přišel brzy požadavek uspořádat podobnou akci také pro pražské knihovníky. Čtyřhodinová přednáška se uskutečnila těsně před prázdninami.
 

Zahájení prázdnin benefiční akcí v Poběžovicích

První prázdninový víkend jsme strávili v Poběžovicích u Domažlic ve velmi příjemné společnosti. Organizátorkou benefiční akce na záchranu zámku byla úžasná organizátorka Jana Podskalská. Má kolem sebe nadšence, kterým není osud jejich zámku lhostejný a snaží se ho všemi možnými cestami zachraňovat. Rádi jsme se na této akci podíleli.

 

Jako ocenění kvality stránek Národni knihovnou ČR zařadila NK webové stránky Pohádky pro společné čtení do svého katalogu a České národní bibliografie.

Kontakt

Mgr. Alena Vorlíčková www.alenavorlickova.cz spolecnecteni@gmail.com