Vílí kouzla jsou tu pro vás!

21.10.2019 13:54

Nová voňavá barevná krásná knížka je na světě. Trvalo to asi rok uvažování a další rok přemýšlení a povídání a ujasňování. Na knižním festivalu v Ostravě jsme se na jaře domluvili s Peťkou Řehovou. Nastala osvědčená a příjemná spolupráce. Ilustrace jsou tentokrát ještě krásnější.

Mezitím jsem o nové knížce mluvila na seminářích pro učitele a knihovníky, taky s dětmi na pohádkových dílnách... O prázdninách jsem oslovila milé sponzory. Už nebyla cesta zpátky. Domluvili jsme se s naším grafikem Jakubem Klimešem a knížka začínala dostávat svou definitivní podobu.

Na konci prázdnin jsem domluvila termín v tiskárně.  Nastalo netrpělivé očekávání a nervy na pochodu. Ale věřila jsem Kubovi a tiskárně.

10. 10. dopoledne zastavilo před domem auto. Během chvilky jsme vyskládali a vynosili knížky domů. Ani jsem se s nimi nestačila pořádně poňuňat a vyrazili jsme za Kubou pro pohádkové sešity a na poštu koupit obálky. Jednu knížku jsem vzala s sebou na oměření velikosti. Na poště jsem potkala paní učitelku ze sousední vesnice, kde jsem byla na jaře na pohádkové dílně. Hned si tu knížku jako první koupila. U Lucky Musilové jsem si vyzvedla super kreativní sady na vysypávání barevným pískem od firmy Afes, které vytvořila přímo k naší knížce.

Doma jsme zabalili knížky, které už byly dávno objednané a zaplacené. Moc děkujeme za vaši důvěru a podporu.

Od té doby zažívám plno krásných chvilek, třeba včera setkání u koní se spolužáky z kurzu Rozvíjím svůj svět, kde jsem o knížce mluvila, až nakonec vznikla.

Těším se na pohádkové dílny s dětmi, na dva křty, jeden u nás a jeden 28. 11. v Praze na konferenci Dyskorunka, na vánoční trhy Kreativ jarmark na zámku v Litomyšli... A hlavně - zítra na oslavu s ilustrátorkou Peťou Řehovou v Olomouci. Sledujte Facebook Vílí kouzla, tam najdete všechny aktuality.

Objednávat si můžete na této stránce.

 

 

 

Jako ocenění kvality stránek Národni knihovnou ČR zařadila NK webové stránky Pohádky pro společné čtení do svého katalogu a České národní bibliografie.

Kontakt

Mgr. Alena Vorlíčková www.alenavorlickova.cz spolecnecteni@gmail.com